Ranking 2016

Ranking „Bezpieczny Szpital” 2016

W tym roku, po raz trzynasty, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zorganizowało Ranking „Bezpieczny Szpital” pod patronatem „Rzeczpospolitej”. Ranking polegał na ocenie działalności szpitala w zakresach takich jak „zarządzanie”, „jakość opieki” oraz „opieka medyczna”.
Do udziału zaproszono ok. 1000 podmiotów leczniczych, które wykonują usługi w zakresie lecznictwa stacjonarnego.

Mamy przyjemność poinformować, że SP ZOZ Szpital Powiatowy w Piszu uplasował się na 88 miejscu w Rankingu w kategorii szpitali zabiegowych i wielospecjalistycznych.
Do rankingu przystąpiło łącznie 226 szpitali. Aby znaleźć się w zestawieniu „Złotej setki” szpitali należało uzyskać co najmniej 763 punkty. Nasz szpital otrzymał ich 774.

NOWY SPRZĘT DLA NOWORODKÓW W SZPITALU

Urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka z
zastosowaniem kaniul nosowych Precision Flow
do ratowania życia najmłodszych pacjentów trafiło właśnie na oddział
neonatologiczny naszego szpitala.
Sprzęt o wartości ponad 30 tysięcy złotych przekazała szpitalowi

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie leczenia szpitalnego

Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie leczenia szpitalnego. Obowiązek publikacji map wynika z art. 95c ust. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2016 r. oświadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Link poniżej.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

SPIS TELEFONÓW

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Regionalny System Ostrzegania (RSO)Regionalny System Ostrzegania (RSO) to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w telewizji publicznej, a także w formie aplikacji na telefon.

Regionalny System Ostrzegania funkcjonuje od 1 stycznia 2015 roku, dzięki niemu mieszkańcy całej Polski mogą otrzymać komunikaty/ ostrzeżenia w następujących kategoriach tematycznych:
- ogólne,
- meteorologiczne,
- hydrologiczne,
- stany wód (wodowskazów).

Ponadto, w części „dla kierowców” RSO zawierać może informacje drogowe. Aplikacja zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Komunikat (ostrzeżenie) generowany jest przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych.
Komunikaty pojawiają się na ekranie telewizora w formie napisów. W zwięzły sposób informują i odsyłają do szczegółów, np. umieszczonych na konkretnej stronie telegazety. W telewizorach dostosowanych do potrzeb telewizji hybrydowej (tj. łączącej telewizję z internetem) istnieje możliwość przejścia na stronę oferującą np. filmową informację dotyczącą zagrożenia.

Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej RSO dostępnej na platformy: Android, iOS, WindowsPhone można otrzymać dostęp do komunikatów generowanych na terenie całego kraju w każdej chwili.

Aby zainstalować aplikacje RSO w telefonie komórkowym należy:

- Uruchomić połączenie Internetowe w telefonie oraz uaktywnić funkcję transmisji danych,

- Uruchomić aplikację Google PLAY/MarketPlace/AppStore,

- Znaleźć aplikacje o nazwie RSO lub Regionalny System Ostrzegania,

- Zainstalować aplikację RSO wyrażając zgodę na otrzymywanie powiadomień „Push”,

- Po uruchomieniu programu RSO w ustawieniach wybrać województwo, z którego mają być przekazywane komunikaty.

Aby mobilna aplikacja działała poprawnie w telefonie wymagane jest uruchomienie połączenia internetowego oraz funkcji transmisji danych.

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji