Przetłumacz stronę


Nawigacja

Linki

NFZ Centrala

NFZ OLSZTYN

Ministerstwo Zdrowia

BADANIE SATYSFAKCJI PACJENTA PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ (POZ)

Oddział Neonatologiczny

Kadra medyczna Oddziału Neonatologii


Marta Zamojska - koordynator, specjalista pediatrii, specjalista neonatologii
Elżbieta Oszutowska Strojek - lekarz pediatra, specjalista neonatologii
Agnieszka Zakrzyk – pielęgniarka oddziałowa

Oddział Neonatologiczny jet oddziałem o 1 stopniu referencyjności w opiece nad noworodkiem. Rocznie rodzi się w naszym oddziale około 550 noworodków głównie, nowych mieszkańców powiatu piskiego.

Oddział funkcjonuje w systemie rooming in - gdzie matka przebywa ze swoim dzieckiem przez cały okres pobytu w oddziele, co pozwala na nawiązanie bliskiej więzi emocjonalnej nowo narodzonego dziecka z matką oraz pomaga promować karmienie naturalne.
Oddział jest wyposażony w odpowiedni sprzęt specjalistyczny niezbędny do opieki nad noworodkiem.

Zatrudnione w oddziele pielęgniarki mają wysokie kwalifikacje w opiece nad noworodkami, służą pomocą i doświadczeniem w trudnym dla kobiety i dziecka okresie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem 1000 dni, celem programu jest przekazanie wiedzy o tym, jak zajmować się dzieckiem, aby było zdrowe, bezpieczne oraz miało właściwe warunki do rozwoju intelektualnego. Szczególna uwaga poświęcona będzie prawidłowemu odżywianiu malucha – rodzice dowiedzą się które z powszechnie obowiązujących opinii są prawdziwe, a które są błędnym stereotypem, powielanym od pokoleń. W programie znajdzie się wiele informacji m.in. na temat diety malucha, wprowadzania do niej nowych produktów, potraw zalecanych dla niejadków i suplementacji diety. O tym, co ważne w codziennej opiece nad maluchem opowiedzą rodzice oraz specjaliści z dziedzin obejmujących temat rozwoju i wychowania dzieci. W serii pojawią się tematy medyczne, dietetyczne, wychowawcze oraz społeczno-obyczajowe. Będzie to ciekawa opowieść o tym, co najważniejsze dla dzieci w trakcie pierwszych 1000 dni ich życia.
Wygenerowano w sekund: 0.23
4,821,809 unikalne wizyty