Przetłumacz stronę


Nawigacja

Linki

NFZ Centrala

NFZ OLSZTYN

Ministerstwo Zdrowia

BADANIE SATYSFAKCJI PACJENTA PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ (POZ)

Oddział położniczo-ginekologiczny

Kadra medyczna Oddziału Położniczo - Ginekologicznego


Andrzej Piotr Kupczak
– koordynator specjalista ginekologii i położnictwa
Stanisław Falkowski – specjalista ginekologii i położnictwa
Lech Tomasz Wójcik – specjalista ginekologii i położnictwa
Sławomir Kalinowski – specjalista ginekologii i położnictwa
Waldemar Perzan – lek med - I° ginekologii i położnictwa
Barbara Rainko – położna koordynująca

Dysponujemy 25 łóżkami. W oddziale ginekologicznym realizujemy :
diagnostykę laparoskopową endometriozy i zespołów bólowych miednicy malej,
diagnostykę histeroskopową,
zabiegi diagnostycznego i leczniczego łyżeczkowania kanału szyjki macicy oraz jamy macicy, wraz pobraniem wycinków diagnostycznych z narządu rodnego w przypadkach niejasnych krwawień oraz podejrzeń onkologicznych,
badania histerosalpingograficzne w przypadkach niepłodności.

Wykonujemy zabiegi operacyjne:
zabiegi chirurgiczne i elektrochirurgiczne szyjki macicy,
plastyczne operacje pochwowe, korygujące zaburzenia statyki narządu rodnego oraz operacje nietrzymania moczu metodą TOT ( z użyciem taśmy)
konwencjonalne chirurgiczne zabiegi wyłuszczenia i wycięcia mięśniaków macicy i zmian na jajnikach oraz całkowitego usunięcia macicy

Trakt porodowy składa się z 2 sal porodowych, węzła sanitarnego z kabiną natryskową. Do dyspozycji rodzącej są worek sacco, piłka, drabinki, fotel, wanna itp.- urządzenia umożliwiające relaks i zmniejszające doznania bólowe. Dyspozycyjny personel czuwa nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem porodu.
Osoba towarzysząca może stale przebywać z rodzącą.

Oddział położniczy to miejsce wypoczynku położnicy po porodzie oraz czas stopniowego wdrażania się do obowiązków macierzyńskich, nauki pielęgnacji noworodka oraz nabycia najważniejszej w tym okresie umiejętności prawidłowego naturalnego karmienia piersią. Wszystkie położnice przebywające w oddziale mogą liczyć na wyjątkową życzliwość, olbrzymią cierpliwość i niekwestionowany profesjonalizm personelu.

Zapraszamy do zapoznania się z programem 1000 dni, celem programu jest przekazanie wiedzy o tym, jak zajmować się dzieckiem, aby było zdrowe, bezpieczne oraz miało właściwe warunki do rozwoju intelektualnego. Szczególna uwaga poświęcona będzie prawidłowemu odżywianiu malucha – rodzice dowiedzą się które z powszechnie obowiązujących opinii są prawdziwe, a które są błędnym stereotypem, powielanym od pokoleń. W programie znajdzie się wiele informacji m.in. na temat diety malucha, wprowadzania do niej nowych produktów, potraw zalecanych dla niejadków i suplementacji diety. O tym, co ważne w codziennej opiece nad maluchem opowiedzą rodzice oraz specjaliści z dziedzin obejmujących temat rozwoju i wychowania dzieci. W serii pojawią się tematy medyczne, dietetyczne, wychowawcze oraz społeczno-obyczajowe. Będzie to ciekawa opowieść o tym, co najważniejsze dla dzieci w trakcie pierwszych 1000 dni ich życia.
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,332,901 unikalne wizyty