Przetłumacz stronę


Nawigacja

Linki

NFZ Centrala

NFZ OLSZTYN

Ministerstwo Zdrowia

BADANIE SATYSFAKCJI PACJENTA PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ (POZ)

Oddział Wewnętrzny

Kadra medyczna Oddziału Wewnętrznego.


Zbigniew Więsak - koordynator specjalista chorób wewnętrznych
Elżbieta Tańcula - specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii
Tomasz Mojżuk - specjalista chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej
Marta Serafin - lekarz medycyny
Marcin Gościcki - lekarz medycyny
Elżbieta Wąsowska-Goldberg – pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych
Lekarz współpracujący : Agata Łuba- neurolog, specjalista psychiatrii
mgr Małgorzata Komosa – pielęgniarka oddziałowa

Oddział dysponuje 35 łóżkami. Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem wszystkich schorzeń z zakresu chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób układu sercowo-naczyniowego, płuc, przewodu pokarmowego, nerek i chorób metabolicznych. Z powodu braku w naszym szpitalu oddziału neurologicznego - pacjenci wymagający tego profilu leczenia znajdują również fachową pomoc na naszym oddziele.
W strukturze Oddziału znajduje się 4-łóżkowa Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, posiadająca stały nadzór pielęgniarski oraz sprzęt do monitorowania czynności życiowych i prowadzenia zabiegów resuscytacyjnych ( w tym założenie czasowej elektrody do stymulacji dosercowej). Leczeni są tam pacjenci z zawałem serca i jego powikłaniami - groźnymi zaburzeniami rytmu, niewydolnością krążenia.

Wykonujemy nieinwazyjną diagnostykę kardiologiczną (echokardiografia, testy wysiłkowe na bieżni, 24-godzinna rejestracja ekg metodą Holtera oraz 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego). Lekarze oddziału wykonują badania endoskopowe przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia, sigmoidoskopia, rektoskopia) i ultrasonografię narządów jamy brzusznej i tarczycy.
Personel lekarski i pielęgniarski przywiązuje dużą wagę do edukacji prozdrowotnej w zakresie propagowania zdrowego stylu życia, profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób układu krążenia, chorób metabolicznych i innych. Przeszkolone pielęgniarki w zakresie opieki nad pacjentem z cukrzycą zajmują się edukacją (między innymi w zakresie posługiwania się wstrzykiwaczem insulinowym oraz glukometrem , opracowywaniem indywidualnych diet).

Lekarze oddziału pracują w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych (Kardiologiczna, Gastroenterologiczna, Endokrynologiczna,Diabetologiczna) co zapewnia pacjentom kompleksową opiekę medyczną w zakresie chorób wewnętrznych.
Wygenerowano w sekund: 0.44
4,821,642 unikalne wizyty